KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16003513
nr 1600 3513
Olle Skogman
(1878-1968), Sverige
Oljemålning, Segelbåt yill havs. Signerad. Olja på duk, 46x74 cm, yttermått inklusive ram: 58x86 cm
Olof (Olle) Amandus Skogman, svensk bildkonstnär född 1878, död 1968.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 26 februari 2024
kl 19:36:15
26/2 18:10:52
Olle Skogman
Läs mer om Olle Skogman